Reklam

Reklam Verme ve Kullanım Kuralları

 1. Tanımlar

Reklam: Site üzerinde oluşturulan ve Kurumsal Üyenin ürünlerinin/hizmetlerinin reklamlarını yayınlayabileceği ve bu reklamlarla ilgili verileri takip edebileceği bir Site Hizmeti

Doğal Reklam: Kurumsal Üyenin reklamlarının arama sonuç listelerinde ilan gibi göründüğü Site Hizmeti

 1. Çulha Prodüksiyon bu Reklam Kullanım Kurallarını her zaman değiştirebilir. Bu değişiklikle Site üzerinden yayınlandığı an hüküm doğurur. Kurumsal Üye bu değişiklerin yayınlamasından sonra hala reklamı kullanmaya devam ediyorsa değişikliği kabul ettiği anlamına gelir.
 2. Reklam hizmetlerinden tüm Kurumsal Üyeler yaralanabilir.
 3. Reklam yayınlamak için başlangıçta bir ücret alınmaz. Kurumsal üye Reklam Kullanım Kurallarını onaylar ve Site üzerinden istediği ürünün reklamını verir. Ücretlendirme bu reklamın Kullanıcılar tarafından tıklanmasıyla birlikte başlar. Reklam ücreti tıklama sayısı ve reklam türüne göre belirlenecek fiyat algoritmasına göre hesaplanır. Açık artırmaya çıkarılan bu reklamlar kazanan Kurumsal Üye reklamı Site tarafından belirlenen şartlara göre Doğal Reklam alanında gösterilmeye başlanır.
 4. Kurumsal Üye Site üzerinden bir tıklama ücreti üst limiti belirler. Bu üst limite kadar reklamlar tıklandığında bir ücretlendirme yapılacaktır. Reklamlar tıklanmadığında bir ücret söz konusu değildir.
 5. Reklamın yayınlanması için Çulha Prodüksiyon tarafından onaylanması gerekir. Reklam onaylandığı takdirde Sitenin belirlenmiş olan reklam alanlarında yayınlanmak üzere açık artırma sisteminde değerlendirilmeye alınır.   
 6. Reklamın başlığında ve açıklamışında telefon numarası olmamalıdır. Çulha Prodüksiyon münhasıran reklam alanlarında hangi reklamların yayınlanacağını belirleme takdir hakkı vardır. Reklamlar yayınlanma şartlarını karşılasa bile Çulha Prodüksiyon yayınlamayabilir. Bu reklamların içeriğini tek başına belirleyebilir ve sınırlayabilir. Site içinde istediği gibi bunlarla ilgili düzenlemeler yapabilir. Kurumsal Kullanıcı Çulha Prodüksiyonu bunları yaptığından hiçbir şekilde sorumlu tutamaz ve bir talepte bulunamaz. Bunlarla ilgili hiçbir tazminat talebi ya da başka talepte bulunmayacağını burada kabul ve taahhüt eder.
 7. Reklam yayınlansa bile Çulha Prodüksiyon reklam içeriğini kontrol etme ve bir uygunsuzluk tespit etmesi halinde bu reklamı yayından kaldırma yetkisine sahiptir.  
 8. Ücret reklam performansına göre belirlenir. Reklam performansını Kurumsal Üye yönetim panelinden izleyebilir. Burada performans raporları nihaidir ve bunlara itiraz edilemez.
 9. Reklam yönetimini sağlamak üzere kurulan yönetim panelini sadece reklam veren Kurumsal Üye giriş yapabilir. Bu paneli üçüncü kişilere kullandıramaz. Bu panelin üçüncü kişiler tarafından kullanılması sorumluluğu tamamen reklam veren Kurumsal Üyeye aittir.
 10. Reklamlarda siyasi ifadeler ve üçüncü kişiler mülkiyetine olan marka, logo gibi unsurla kullanılamaz.
 11. Kurumsal Üye reklam içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. Bu içerikten dolayı Çulha Prodüksiyon hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.